Kokie daugiafunkcinio puodo privalumai?

daugiafunkciniai puodaiDaugiafunkcinis puodas yra šių laikų technikos šedevras, apie kurį svajoja visos šeimininkės. O kiek reklamos apie daugiafunkcinį puodą ir jo privalumus- pats verda, kepa, troškina, o mes tuo tarpu nagus lakuojam, ar eilinį meilės romaną skaitom. Neturiu aš daugiafunkcinio puodo- kuo aš prastesnė už eilinę Marytę, Kazytę ar kitą namų šeimininkę. Tad pasiraitau rankoves ir puolu ieškoti daugiafuncinio puodo. Tai tikras stebuklas – daugiafunkcinis puodas gali gaminti šimtus, jei ne tūkstančius, patiekalų. Jums tereikia išsirinkti receptą, nupirkti maisto produktus, sudėti juos į daugiafunkcinį puodą, nustatyti režimą ir palaukti. Maišyti ar stebėti gamybos procesą visiškai nereikia. Daugiafunkcinį puodą lengva naudoti, todėl su juo susitvarkys ir senelis su močiute, ir mažas vaikas, ir jūsų vyras, kuriam dar neteko gaminti. Receptą išsirinkti galėsite bet kuriame internetiniame forume.

Jau įprasta, kad vienas prietaisas atlieka kurią nors vieną funkciją: sulčiaspaudė spaudžia sultis, kiaušinių viryklė – verda kiaušinius, puodas jogurtui gaminti – gamina jogurtą ir t. t. Tačiau daugiafunkciniame puode galima virti, troškinti, kepti, garinti, kaitinti daugybę įvairių produktų ir netgi kepti tortus ir duoną. Šis daugiafunkcinis puodas iš tiesų gali pakeisti viryklę ir orkaitę. Nusipirkau aš išsvajotą daugiafunkcinį puodą, kepu, verdu, troškinu, gaminu garuose ir žinote- viskas gaunasi skaniai. Tai štai kaip daugiafunkcinis puodas išmokė mane gaminti.

Daugiafunkciniame puode maistas gaminamas naudojant aukšto slėgio funkciją, produktams nekontaktuojant su deguonimi. Tokiu būdu pagamintuose produktuose lieka daug daugiau vitaminų ir mineralų, išsaugomas pradinis jų skonis. Daugiafunkciniuose puoduose įdiegta iki 65 programų, paleidžiamų vieno mygtuko paspaudimu. Aukšto slėgio funkcijos dėka patiekalai paruošiami iki 5 kartų greičiau nei įprastiniais būdais. Maistas gaminamas hermetiškoje talpoje, o rusiškos krosnies efekto dėka pagamintuose patiekaluose lieka daugiau vertingų medžiagų, vitaminų bei mineralų nei ruošiant maistą įprastiniame puode ar garintuve, o patiekalai tampa nepaprastai skanūs. Todėl skanaus bei sveiko maisto gerbėjams daugiafunkcinis puodas taps nepakeičiamu padėjėju.

Ruošiant maistą niekas neprisvils ir neišbėgs, net tuomet, jei daugiafunkcinį puodą pamiršite išjungti. Aparatas sukonstruotas taip, kad pasibaigus gaminimo procesui pasigirsta garsinis signalas, o jo neišgirdus ir puodo neišjungus, jis persijungia į silpno šildymo režimą, todėl maistas lieka karštas. Dažną kartą daugiafunkcinis puodas prilyginamas garintuvui, tačiau tai du skirtingi puodai. Daugiafunkcinis puodas yra patikimesnis, kompaktiškesnis ir funkcionalesnis nei garintuvas, o svarbiausia, jame pagaminti patiekalai skanesni ir įvairesni. Tiesa, daugiafunkciniame puode taip pat galima gaminti garuose, bet tai tik viena iš daugelio jo funkcijų. Daugiafunkcinį puodą lengva prižiūrėti: tereikia iš nedidelės talpos išleisti vandenį ir praskalauti puodą, be to, bet kokie riebalai nusiplauna labai lengvai, o kvapų – nelieka. Tad pagaminus vieną patiekalą, po kelių minučių galima gaminti jau kitą.

Ar reikalingi vitaminai nėščioms?

Vitaminai nėščioms labai reikalingi ir naudingi. Įvairūs gamintojai stengiasi pagerinti savo produkcijos sudėtį ir papildyti naujomis vitaminų nėščioms kombinacijomis, kurie padėtų moters organizmui susidoroti su sunkia užduotimi – išnešioti sveiką kūdikį. Ar nėštumo metu verta galvoti apie tinkamą dietą? Ar vitaminai nėščioms ir mikroelementai yra svarbūs per lemtingąjį devynių mėnesių laikotarpį? Kaip skiriasi maisto medžiagų poreikis įvairiais nėštumo periodais ir ar būtina naudoti vitaminus nėščioms ?

Nėštumo metu įvairių medžiagų, tarp jų ir vitaminų, poreikis padidėja, tačiau organizmas iš maisto pats sugeba pasisavinti daugiau tų medžiagų, kurių labiausiai trūksta, todėl jei mityba visavertė papildomai vartoti vitaminų nėščioms nereikia. Jei mityba nėra visavertė reikia pagalvoti apie vitaminus nėščioms ir mikroelementus. Būklė, kai žmogui trūksta visų vitaminų, pasitaiko gana retai, tai, pvz., rimta virškinamojo trakto liga, kurios metu sutrinka medžiagų pasisavinimas, badavimas dėl ligos ar dėl kitų susiklosčiusių sąlygų. Nėštumas – fiziologinė moters būklė, kuri nereiškia, kad reikia visiškai keisti mitybą ir įpročius, jei jie nėra žalingi. Įtariant tam tikrų medžiagų trūkumą svarbiausia yra atskirti ir diagnozuoti, kokio vitamino nėščioms ar mikroelemento trūksta (vit. A, vit. D ar kt.), nes jo ir turėtų būti skiriama gydomosios dozės – daug didesnės nei įprastuose vitaminuose.

Visuomenėje paplitusi nuomonė, kad tik įvairių vitaminų nėščioms ir maisto papildų vartojimas yra sėkmingo nėštumo garantas, kad tai užtikrina mažesnį vaisiaus perinatalinį (tai yra gimimo metu ir iškart po jo) sergamumą ir mirtingumą, nėra iki galo pagrįsta. Besilaukianti moteris privalo žinoti, kad yra ir daug reikšmingesnių veiksnių. Bręstančio kūdikio būklė visų pirma priklauso nuo genetinių veiksnių bei nuo moters mitybos. Nors pragyvenimo lygis pamažu auga, dažnai besilaukiančiai moteriai diagnozuojamas mitybos nepakankamumas, kurio koregavimas yra vienas iš svarbiausių tikslų dar nepastojus. Gerai kai vitaminai gaunami iš natūralių šaltinių, tačiau jei tai neįmanoma, reikėtų vartoti maisto papildų ir vitaminų nėščioms preparatų.

Ir vitaminai nėščioms, ir mikroelementai priskiriami ne prie vaistų, o prie maisto papildų. Nėštumo metu įvairių medžiagų poreikis padidėja, maisto papildai – vienas iš būdų užtikrinti šį poreikį, tačiau vertėtų prisiminti, kad kai kada nėštumo metu vartojami vitaminai nėščioms gali sukelti alerginių reakcijų ir motinai, ir vaikui po gimimo, todėl vitaminų nėščioms neturėtų būti vartojama be saiko, juos renkantis vertėtų pasikonsultuoti su specialistais. Vegetarėms, diabetikėms, moterims, sergančioms lėtinėmis ligomis ar besilaukiančioms dvynių, gali prireikti papildyti dietą tam tikru kiekiu mikroelementų ar vitaminų nėščioms. Pavyzdžiui, vitaminas D ypač svarbus trečiajame nėštumo semestre, kai padidėja ir kalcio poreikis. Skirtingai nei visi kiti vitaminai nėščioms, folio rūgštis iš maisto papildų pasisavinama lengviau nei iš natūralių maisto produktų.